Regulamin

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO PLANSZAK.PL

 

I.  Informacje ogólne

1. Właścicielem sklepu jest Spółka Cywilna Planszak.pl Leszek Traczyk Wiktoria Traczyk zarejestrowana pod adresem  ul. Spiżowa 9e/13, 53-442 Wrocław, posiadająca nr NIP 8943044506 oraz REGON 022078114.

2. Kontakt ze sklepem możliwy jest poprzez e-mail: sklep@planszak.pl  oraz pod nr  telefonu 501 44 85 86.

3. Sklep zajmuje się sprzedażą gier planszowych oraz akcesoriów z nimi związanych za pomocą Internetu.

 

II. Składanie zamówień

1.  Zamówienia na towary oferowane w sklepie internetowym przyjmowane są poprzez formularz z koszykiem zakupów na stronie internetowej www.planszak.pl.

2.  Po złożeniu zamówienia Kupujący otrzymuje na podane konto e-mail automatycznie generowany przez sklep list elektroniczny ze szczegółami zamówienia.

3. Złożenie zamówienia w sklepie Planszak.pl stanowi zawarcie prawnie wiążącej umowy Sprzedaży pomiędzy Sklepem a Zamawiającym.

4.  Zamówienia można składać 24 godziny na dobę, przez cały rok.

5.  Zamawiający w formularzu zamówienia określa:

a)  zamawiany towar,

b)  adres dostawy zamówionego towaru,

c)  sposób dostawy,

d)  sposób płatności,

6. Sklep zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia, w przypadku gdy podane przez Kupującego dane w formularzu zakupu są niepełne, błędne lub wzbudzają wątpliwości co do ich prawdziwości.

7. Do każdego zamówionego produktu dołączany jest dokument sprzedaży.

8. Wszystkie ceny podane na stronie internetowej wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Podane ceny nie obejmują kosztów przesyłki.

 

III.  Realizacja zamówień

1.   Realizacja zamówienia rozpoczyna się:

a)   w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze – natychmiast

b)   w przypadku zamówień płatnych przelewem – w chwili zarejestrowania wpłaty  na koncie

2. Termin realizacji zamówień uzależniony jest od statusu dostępności zamówionego produktu, który może wyglądać następująco:

a) dostępny – oznacza, że zamówiony towar jest dostępny od ręki i może zostać przygotowany do wysyłki / odbioru,

b) 3-5 dni roboczych – oznacza, że dany produkt musi zostać dopiero sprowadzony, na co Sklep potrzebuje od 3 do 5 dni roboczych,

c) przedsprzedaż – dany produkt dopiero pojawi się w sprzedaży hurtowej, data pojawienia się produktu podana jest w jego opisie,

Realizacja zamówienia składającego się z towarów o różnych statusach rozpoczyna się po skompletowaniu całości.

3. Jeśli realizacja zamówienia okaże się niemożliwa Sklep może zaproponować Kupującemu:

a) anulowanie całości zamówienia (wybór tej opcji przez Kupującego zwalnia Sprzedawcę z obowiązku realizacji zamówienia),

b) podział zamówienia oraz określenie terminu realizacji zamówienia w części, której realizacja pierwotnie nie jest możliwa,

c) inne dogodne dla obu stron rozwiązanie.

4. Od chwili złożenia zamówienia do chwili wystawienia dokumentu sprzedaży, Kupujący ma prawo anulowania zamówienia lub zmiany danych zamówienia.

5. Kupujący jest na bieżąco informowany na temat stanu realizacji swojego zamówienia za pomocą wiadomości e-mail lub panelu klienta (dotyczy klientów zarejestrowanych). 

 

IV Metody płatności oraz koszty dostawy

1. Metody  płatności obowiązujące w sklepie Planszak.pl to :

a) płatność gotówką: przy odbiorach osobistych, dowozie oraz przesyłce pobraniowej,

b) płatność przelewem na konto: Alior Bank 52 2490 0005 0000 4530 2449 9212.

c) szybkie płatności online. Podmiotem świadczącym obsługę płatności online jest Blue Media S.A.

2. Koszt dostarczenia zamówionego towaru na terenie, niezależnie od liczby zamówionych produktów wynosi:

•             przesyłka kurierska InPost – 20 zł

•             paczkomaty InPost – 12,00 zł

•             przesyłka zamówień powyżej 350 zł – 0 zł
              (forma dostawy paczkomat)

•             dowóz na terenie Wrocławia – 20 zł

•             dowóz na terenie Wrocławia zamówień powyżej 350 zł – 0 zł

•             odbiór osobisty – 0 zł

3. Odbiory osobiste odbywają się przy ul. Spiżowej 9E/13, 53-442 Wrocław w dni robocze w godzinach 18-20 oraz w soboty w godzinach wcześniej indywidualnie uzgodnionych.  Szczegóły odbiorów zdefiniowane są w zakładce Odbiory osobiste.

4. Dowóz na terenie Wrocławia jest możliwy wieczorem, w dniach roboczych z wyłączeniem piątków, po uprzednim ustaleniu szczegółów.

5.  Nie jest możliwa wysyłka towarów zagranicę.

IV.  Zwroty oraz odstąpienie od umowy 

1. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) Kupujący ma prawo do rozwiązania umowy na odległość, bez podania przyczyny, w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania przesyłki.

2. Kupujący chcąc zwrócić towar powinien wypełnić formularz zwrotu i odesłać go mailem na adres sklep@planszak.pl, następnie odesłać produkt na adres: Planszak.pl Leszek Traczyk Wiktoria Traczyk S.C. ul. Spiżowa 9E/13, 53-442 Wrocław, dołączając otrzymany z zamówieniem paragon lub fakturę VAT oraz wypełniony formularz zwrotu. Zwracana gra musi być nieuszkodzona i nierozfoliowana. 

3. Po przyjęciu zwrotu towaru (informacja o przyjęciu zwrotu zostanie wysłana e-mailem) pieniądze zostaną zwrócone przelewem w ciągu 14 dni roboczych. Przelew dokonany będzie  na konto bankowe, którego numer należy podać w formularzu zwrotu.

4.  Koszty zwrotu towaru są ponoszone przez Kupującego. 

 

VI. Reklamacje

1.  W razie wszelkich niezgodności zawartości paczki ze złożonym zamówieniem, uszkodzenia produktu lub braku elementów klient może złożyć reklamację na adres sklep@planszak.pl mail podając nr zamówienia oraz opisując powstały problem.

2. Uszkodzony towar zostanie wymieniony na inny, bez wad. Jeżeli będzie to niemożliwe (np. przez brak dostępności towaru), Sklep zaproponuje Kupującemu inną, dogodną obu stronom formą formę rekompensaty, np. wymianę na inny produkt.

3.  Reklamacje są rozpatrywane w ciągu kilku dni roboczych.

4.  W przypadku konieczności zwrotu produktu Sklep pokrywa koszty przesyłki zwrotnej.

5.  W przypadku gdy w wyniku reklamacji następuje zwrot towaru, Sklep zwraca klientowi pełną kwotę zapłaconą za towar oraz koszt dostawy.

 

VIII. Dane osobowe

1.  Składając zamówienie w Sklepie, Klient wyraża zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w bazie Sklepu oraz na ich przetwarzanie dla celów realizacji umowy. Podanie danych osobowych przez Klienta oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie są niezbędne do zrealizowania zamówienia przez Sklep. Klient ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych.

2.  Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. O ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133 poz. 883) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich.

3.  Kupujący ma prawo do wglądu do własnych danych osobowych oraz do ich poprawiania, ma także prawo żądać usunięcia ich z bazy danych.

4.  Przekazane dane osobowe są przetwarzane przez Planszak.pl. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Spiżowej 9E/13.

5. Powierzone nam dane osobowe, w szczególności imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres poczty elektronicznej, numer telefonu przetwarzane będą:

  •  w celu założenia konta Klienta i realizacji zamówień
  •  jeżeli Klient wyrazi na to zgodę, w celu przekazywania drogą elektroniczną ofert marketingowych oraz informacji handlowych przez Planszak.pl

 

VIII. Postanowienia końcowe

1. Regulamin dostępny jest na stronie www.planszak.pl 

2. O ile bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa nie stanowią inaczej, prawem właściwym dla całości umowy pomiędzy Zamawiającym a Sklepem jest prawo polskie. Wszelkie spory, które wynikną na tle stosowania niniejszego Regulaminu, będą rozstrzygane przez właściwe polskie sądy powszechne.

3.Kupujący może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Kupujący może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

4. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, a zwłaszcza Kodeksu Cywilnego oraz przepisy Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. Nr 2014.827).


IX Załączniki

Polityka prywatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl