Producenci
La cosa nostra z gangami. Najlepsza gangsterska gra karciana stała się jeszcze lepsza! 0

la_cosa_nostra

Kto grał w lcn (La Cosa Nostra) pierwszy akapit może w zasadzie opuścić.

Lcn to gra karciana 3 do 5 graczy w której wcielamy się w rolę głowy rodziny mafijnej, robimy misję, współpracujemy z innymi graczami w tym zakresie ponieważ do wykonania misji potrzebujemy przedsiębiorstw i/lub biznesmenów których często sami nie mamy a mają inni, za to inni potrzebują czegoś od nas a więc ręka rękę myje. Dogadywanie się jest mocno wskazane, wręcz niezbędne bo bez tego z misji nici a jak nie ma misji to nie ma kasy a bez kasy wiadomo – w gangsterskim świecie nie istniejemy. Mechanika gry jest prosta, zaczynami z 3 swoimi gangusami, w swojej kolejce przydzielamy jednemu z nich konkretne zadanie. Może to być kupienie biznesmena lub przedsiębiorstwa z ogólnodostępnej puli, lub też wykonanie rozkazu z reki. Lecimy tak w koło aż się nam skończą wolni gangsterzy. Jak się skończą gangsterzy u wszystkich to wykonujemy wcześniej zaplanowane akcję po kolei każdy po jednej z jednego dowolnego gangstera. Zbieramy kasę z misji (trzeba kulnąć kostkami co najmniej tyle ile widnieje na karcie misji oraz mieć spełnione wymagania misji) lub możemy się nawzajem atakować strzelając do swoich gangsterów lub biznesmenów/przedsiębiorstwa. Udany strzał w gangstera to zrobienie kuku na maxa bo nasz przeciwnik w kolejnej rundzie będzie miał jedną akcję do zrobienia mniej a my będziemy mieć sporo więcej kasy na koniec gry;) Jeśli zabijemy lub dezaktywujemy biznesmena lub przedsiębiorstwo to znowu ich właściciel a także osoby którym w ramach handlu pozwolił ich użyć nie mogą tego zrobić co skutkuje tym ze zaplanowane misje nie mogą być wykonane. AŁA.

Gangi wprowadzają dodatkową mechanikę. Dostajemy na stół do wyboru 35 nowych gangsterów którzy mają specjale :D I to nie byle jakie ale takie fest kozackie. Jeden jest odporny na działanie pułapek, drugi znowu robi tak że każdy rozkaz na nim jest pułapką i tak dalej. Specjali jest dużo i są baaardzo fajne. Gangsterzy ze specjalami są dostępni od początku gry i od razu na początku zamieniamy jednego naszego bazowego gangstera na specjalnego dopłacając do tego odpowiednią kwotę, a poźniej co rundę możemy zamiast kupować swojego gangstera to możemy kupić takiego ze specjalnym skilem.

Ale to jest dobre! O ile podstawka była dobrą grą to z dodatkiem jest dużo lepiej. Osobiście mnie irytował fakt że w podstawie jak nie dostaniesz pułapki to w zasadzie można do Ciebie bezkarnie strzelać i robić co się chce. Z dodatkiem taka sytuacja nie ma miejsca ponieważ wachlarz możliwości defensywnych jest dużo większy a także ofensywnych wiadomo:D

W ogóle można powiedzieć ze gangi tworzą kolejną warstwę w grze. Czy to dobrze? Moim zdaniem tak, choć niektórzy będą zapewne narzekać na lagi bo niestety myślenia zrobiło się sporo więcej bo oprócz planowania rozkazów i wpływów musimy pamiętać o tym kto ma jakie specjale i komu możemy zrobić kuku w miarę bezboleśnie a do kogo lepiej nie strzelać bo ma instant pułapkę na swoim ludziu;)

Podsumowując – ja już do gry w lcn bez gangów nie siądę. Rozszerzenie genialne w swojej prostocie, dodaje kolejną warstwę do gry co dla mnie osobiście jest zaletą. Jeśli masz lcn w swojej kolekcji i choć trochę Ci się podoba to kupuj dodatek bo kosztuje 40zł a daje radości jakby kosztował 80;)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl